Sme presvedčení, že čitateľ by mal mať možnosť nájsť e-knihy v ponuke u svojho obľúbeného kníhkupca, rovnako, ako by každý dobrý kníhkupec mal mať možnosť ponúknuť e-knihy svojim zákazníkom. Platforma Dibuk prepája na jednom mieste čitateľov, kníhkupcov aj vydavateľov, s cieľom rozvíjať dostupnosť elektronických kníh a elektronického čítania ako modernej alternatívy klasických kníh.

  • Vydavateľom ponúkame možnosť vytvorenia e-kníh a ich bleskurýchleho zaradenia do ponuky rastúceho počtu relevantných kníhkupectiev.
  • Kníhkupcom ponúkame možnosť získať prístup k neustále sa rozširujúcemu katalógu elektronických kníh, vrátane noviniek, bestsellerov, ale aj starších titulov, ktoré sa elektronického spracovania dočkali neskôr. To všetko pripravené na okamžité stiahnutie zákazníkmi.

Za svoju primárnu úlohu stále považujeme rozvíjanie ponuky zaujímavých a čitateľsky atraktívnych e-kníh naprieč všetkými žánrami. Vďaka našej spoločnej snahe s autormi a vydavateľstvami ponúkame už viac ako 10 tisíc e-kníh v slovenskom a českom jazyku, ktoré bežne vychádzajú naraz s tlačenými knihami, alebo dokonca skôr.

Okrem prístupu k aktuálnemu katalógu e-kníh je súčasťou našej filozofie aj vytvorenie nástrojov, ktoré uľahčia výber, nákup a čítanie tam, kde je to najpohodlnejšie – priamo na zariadení. Napriek nástupu tabletov a smartfónov stále považujeme za najlepšie zariadenie pre čítanie e-kníh čítačku elektronických kníh. Práve čítačka spôsobila revolúciu vo svete elektronických kníh – z nepohodlného a únavného čítania z obrazovky počítača spravila komfortné a elegantné čítanie zo špeciálnej obrazovky ľahkého a štýlového zariadenia.

Zhmotnením nášho presvedčenia je čítačka Dibuk Saga, vyzbrojená najnovšou generáciou špeciálneho displeja na báze elektronického atramentu, nasvietením displeja a špičkovým hardvérom, ale aj priamym napojením na e-shopy slovenských kníhkupectiev.

Popritom uznávame, že niekedy je praktické aj iné zariadenie – telefón či tablet. Práve preto vyvíjame vlastné aplikácie, ktoré umožňujú čítanie a nákup e-kníh aj na týchto zariadeniach.