Pripravujeme pre Vás update softvéru čítačky Dibuk SAGA 2.0.  Čo prinesie?

Napriek tomu, že hardvérovo je čítačka Dibuk SAGA vybavená nadštandardne (4 GB internej pamäte, 300 dpi eInk dotykový displej Carta 1448×1072, OS Android 4.0.4), rozhodli sme sa pridať či vylepšiť aj jej softvérové vybavenie, aby ste s ňou mohli byť maximálne spokojní. Ak ste vlastníkom čítačky Dibuk SAGA, niektoré z nových funkcií verzie 2.0 vás zaiste potešia.

 

  • Vytváranie kolekcií. Nová verzia 2.0 podporuje funkciu úpravy vlastných adresárov a podadresárov. Môžete si priamo v čítačke vytvárať priečinky napr. s obľúbenými knihami či triediť e-knihy podľa žánrov, autora, presúvať knihy medzi priečinkami apod. Nie je nutné pripojenie na PC, kolekcie sa dajú manažovať priamo cez firmware čítačky. Samozrejmosťou je však aj možnosť jednoducho prekopírovať adresárový „strom“ z počítača, aby bola pre vás výsledná štruktúra v čítačke absolútne prehľadná. Zefektívnite tak vyhľadávanie knihy v hierarchicky usporiadaných zoznamoch, čo je výhoda najmä vtedy, ak máte v pamäti uložených naozaj veľa kníh (a na 4-gigovú a navyše rozšíriteľnú pamäť sa ich zmestia doslova tisícky).

 

  • Zasielanie dokumentov na čítačku cez email ako prílohy. Jednoducho si súbory pošlete na vytvorenú mailovú adresu z vášho bežného emailu cez cloud a je to! Over-the-air…
  • Odporúčania nových kníh v na domovskej obrazovke zariadenia či po prečítaní na konci knihy. S našim novým inteligentným systémom odporúčaní vám nikdy neujde ďalší diel série či nová kniha obľúbeného autora alebo upozornenia na podobné knihy. Dynamický lock screen (obrazovka zariadenia v „spiacom“ móde) pravidelne aktualizuje ponuku najhorúcejších bestsellerov a najčítanejších noviniek Aj v dolnej časti domovskej obrazovky v sekcii Najnovšie sa objavia novinky, ku ktorým si môžete okrem toho zadarmo stiahnuť ukážku či prejsť na detail knižky v eShope – a to dokonca aj v režime offline, teda ak nie ste práve pripojený na sieti.

 

  • Po prečítaní knihy môžete zdieľať svoje hodnotenie (počet hviezdičiek) alebo recenziu na stránke kníhkupca. Táto funkcia beží takisto aj offline – váš text sa zaradí na „čakaciu“ listinu a bude odoslaný, akonáhle bude sieť znovu k dispozícii.

 

  • Automatické sťahovanie ukážok. Aj v režime offline si môžete stiahnuť a otvoriť ponúkané ukážky kníh zo sekcie Najnovšie alebo prejsť na detail knižky v eShope.

 

  • Dyslektický font. Mysleli sme aj na tých, pre ktorých je akýkoľvek text bojisko a písmenká sa podobajú rozsypanej ryži. Skrátka, dyslektici to majú omnoho, omnoho ťažšie. So špeciálnym fontom Dyslexie však zvládnu čítanie na Dibuk SAGA aj ľudia s touto nemilou poruchou. Pohodlnejšie, jednoduchšie a s menšou námahou.

 

  • Zábava a hry. Nuž a na záver – pre tých z vás, ktorí sa popri čítaní alebo po ňom radi zrelaxujú, sme pripravili zopár zábavných hier, ktoré sa postarajú o regeneráciu vašich mozgových závitov.